{آموزش گرافیک و عکاسی و فتوشاپ و کرل و افتر افکت}

این سایت را حمایت می کنم
گروه آموزشی هنر آبیگروه آموزشی هنر آبی

گوگل پلاس


w w w . B l u e A r t . i r

عضویت در خبرنامه

با عضویت در گروه، هر شب مطالب ویژه ای که در سایت نمیتوان قرار داد را دریافت کنید. ایمیل خود را نوشته و بر روی عضویت کلیک کنید:

 • خدمات گروه هنر آبی

 • گروه آموزشی هنر آبی

 • صفحه های رسمی ما در شبکه های اجتماعی

آموزش فتوشاپ - ادغام چند تصویر به هم

مجموعه : آموزش » فتوشاپ

آموزش فتوشاپ - ادغام چند تصویر به هم


گروه آموزشی هنر آبی قصد دارد در این پست به شما چگونگی مونتاژ و افکت گذاری رنگی را در CameraRaw و فتوشاپ، به روشی بسیار ساده و کاربردی آموزش دهد . در ادامه عکس های آموزشی برای دانلود شما قرار داده شده اند تا بتوانید مراحل این آموزش را عملا تجربه و تمرین نمایید.

ادغام کردن چند سوژه و به وجود آوردن عکسی ترکیبی، یکی از رایج ترین افکت های تبلیغات مُد و فشن به شمار می آید. شاید کار دشوار و پیچیده ای به نظر برسد، ولی به آسانی می توان این افکت را فرا گرفت، مخصوصاً اگر از ابزار های پردازش دسته ای (batch-processing) برنامه های Camera Raw و Photoshop برای ویرایش همزمان چند عکس استفاده کنید.

خب برای شروع باید عکس های مورد نظر خودتان را در برنامه Camera Raw به صورت کلی و دسته ای باز کرده و تغییر می دهیم تا رنگ، نور و تراز بودن عکس را تنظیم کنیم. سپس با تغییر دادن حالت Blend Mode به Darken در نرم افزار فتوشاپ این عکس ها را به یک عکس تبدیل می کنیم و در نهایت برای زیباتر شدن عکسمان به آن افکت های رنگی ای را اعمال می کنیم.

نکته : شما عزیزان اگر می خواهید عکس های خودتان را بگیرید، برای یکنواختی فاصله سوژه از لنز بهتر است از سه پایه برای عکاسی استفاده کنید، اما تا وقتی که دوربین تا حد امکان ثابت بماند می توانید با عکاسی بدون سه پایه هم نتیجه قابل توجهی بگیرید.

خب برای آموزش مطلب فوق با ما همراه شوید

گام اول : باید کلیه عکسهای مورد نظر را با فرمت Raw به صورت همزمان ویرایش کنید


photoshopphotoshop


فایل های آموزشی را از اینجا دانلود کرده و با ما همراه شوید! در ادامه باید برنامه Bridge بر روی فایل Stitch_before1.jpg کلیک کنید، دکمه Shift را نگه داشته و بر روی Stich_before7.jpg کلیک کنید تا تمام فایل ها انتخاب شوند، سپس گزینه Open in Camera Raw را انتخاب کنید. در این مرحله بر روی Select All کلیک کرده تا تنظیماتی که انجام می دهید بر روی تمام فایلها به صورت کلی و همزمان اعمال شوند. در این مرحله باید مقدار Tint را به ۱۰+، Contrast را به ۲۸+، Highlights را به ۳۹+، Shadows را به ۳۰+، Blacks را به ۱۶-، Clarity را به ۴۸+ و Vibrance را به ۲۶+ تغییر دهید. حال بر روی اولین عکس سمت چپ کلیک کرده و دکمه A را بزنید و سپس با کشیدن خطی به موازات زمین عکس ها را تراز کنید.


گام دوم : باید عکس ها را مطابق با عکس زیر به صورت مجزا و در لایه های جدا در فتوشاپ باز کنید


آموزش فتوشاپ - ادغام چند تصویر به هم


حالا باید بر روی گزینه Done کلیک کرده تا به برنامه Bridge بازگردید، سپس به قسمت Tools => Photoshop رفته و گزینه Load Files into Photoshop Layers را انتخاب کنید. وقتی عکس ها در برنامه Photoshop باز شدند، ابزار Crop Cropرا انتخاب کنید. در قسمت بالا که تنظیمات ابزار نشان داده شده از غیر فعال بودن گزینه Delete Cropped Pixels اطمینان أاشته باشید، سپس گوشه سمت راست مربع Crop را گرفته و به سمت بیرون بکشید تا Canvas بزرگتر شود.


گام سوم : باید مطابق با تصویر زیر Blend Mode را تغییر داده و عکس ها را جایگذاری کنید


فتوشاپفتوشاپ


در پانل (Layers) لایه ها = Window>Layers ، در حالی که لایه بالایی در حالت انتخاب قرار دارد دکمه Shift را گرفته و بر روی پایین ترین لایه (Layer) کلیک کرده تا کلیه لایه ها انتخاب شوند، سپس از قسمت بالای لایه ها برای Blend Mode گزینه Darken را انتخاب کنید. با زدن دکمه ترکیبی و میانبر ( Ctrl + R ) خط کش برنامه را ظاهر کنید، سپس بر روی خط کش کلیک کرده و نگهدارید سپس با کشیدن موس بر روی لبه زمین خط راهنمایی در این قسمت ایجاد کنید. بعد ابزار Move را انتخاب کرده ، گزینه Auto-Select را در قسمت تنظیمات این ابزار غیر فعال کنید، سپس تک تک لایه را انتخاب کرده و بر اساس خط راهنمایی که ایجاد کرده اید، تصویر ها را با هم در یک راستا قرار دهید (تراز کنید).


گام چهارم : طبق تصویر زیر ، رنگ ها و نور ها را اصلاح کنید


Photoshop-LearningPhotoshop-Learning


کاربران عزیز شما تا به اینجا بیش از نیمی از راه را رفته اید . در این مرحله لایه بالا را انتخاب کرده، سپس با زدن دکمه ترکیبی Ctrl + Shift + Alt + E یک کپی از ترکیب تمام لایه ها بسازید. دکمه ترکیبی Ctrl + T را بزنید تا به حالت Transform (تغییر اندازه) بروید. حالا کمی عکس را بکشید تا بزرگتر شود و برای اعمال تغییرات باید Enter را بزنید سپس بر روی گزینه Create Adjustment Layer در زیر قسمت لایه ها کلیک کرده و گزینه Curves را انتخاب کنید. دو نقطه بر روی نمودار Curves ایجاد کرده و حالتی شبیه به حرف S انگلیسی ایجاد کنید تا کنتراست عکس را تقویت کرده باشید.


گام پنجم : همانند تصویر زیر ، زمین داخل تصویر را تمیز کنید


ادغام-تصویرادغام-تصویر


بر روی گزینه Create new Layer در پایین قسمت لایه ها کلیک کنید یا کلید میانبر( Shift+Ctrl+N ) و یا به آدرس Layer=> New => Layer

Layer

و ابزار Clone Stamp را انتخاب کنید. دکمه ۴ را بزنید تا Opacity آن به ۴۰% تغییر کند و از قسمت تنظیمات ابزار گزینه Sample All Layers را تیک بزنید. بر روی زمین عکس زوم کنید و روی قسمتی باشید که عکس ها روی هم افتاده اند. دکمه Alt را نگه دارید و بر روی قسمت تمیزی از نزدیکی های لبه لایه کلیک کنید تا از آن قسمت نمونه برداری شود، سپس بر روی قسمت هایی که چند عکس بودن واضح است کلیک کنید تا اصلاح شود. همین کار را برای تمام قسمت های دیگر عکس نیز تکرار کنید.


گام ششم : همانند تصویر زیر ، کناره های عکس را کمرنگ کنید


آموزش فتوشاپ - ادغام چند تصویر به هم


در این مرحله باید یک لایه ماسک Level بسازید، در پنجره ایجاد شده در قسمت Output گزینه سمت چپ که نشانگر سیاهی هاست را به ۱۵۵ تغییر دهید. حال ابزار Gradient را انتخاب کنید.

Gradient

حالا کلید D را روی کیبورد بزنید تا رنگ ها به رنگ اولیه تغییر کنند، سپس دکمه X را بزنید تا جا به جا شوند. در قسمت تنظیمات ابزار Gradient در بالای تصویر گزینه Style را روی Reflected قرار دهید، و گزینه Foreground to Background را انتخاب کنید. حال ماسک لایه Level را انتخاب کرده و از مرکز تصویر به سمت لبه های تصویر خطی بکشید.


گام هفتم : همانند تصویر زیر ، رنگ آمیزی کنید


PhotoshopPhotoshop


لایه تنظیماتی Color Lookup را از قسمت Create New Adjustment Layer در قسمت پایین لایه ها انتخاب کنید.

Adjustment

در قسمت 3DLUT File گزینه 2Strip.look را انتخاب کنید. لایه جدیدی ایجاد کنید و ابزار Brush را انتخاب کنید. قلم مویی بزرگ با لبه هایی نرم و دایره ای انتخاب کنید، دکمه ۵ را بزنید تا Opacity ابزار Brush به ۵۰% تغییر کند و رنگ سبز روشن انتخاب کنید. چند دایره بر روی تصویر بکشید. رنگ قلم مو را به قرمز تغییر داده و چند دایره رنگی دیگر ایجاد کنید.


گام هشتم : اصلاح رنگ ها


آموزش فتوشاپ - ادغام چند تصویر به هم


خب در این قسمت باید در قسمت بالایی لایه ها Blend Mode لایه را به Color Dodge تغییر دهید. یک لایه تنظیماتی Curves از قسمت New Adjustment Layer بسازید. بر روی قسمت RGB Channel کلیک کرده و گزینه Blue را انتخاب کنید. قسمت پایین سمت چپ نمودار را گرفته و به سمت بالا بکشید تا کمی آبی به قسمت های تیره عکس (سایه ها) اضافه کنید، سپس قسمت بالا سمت راست نمودار را گرفته و به سمت پایین بکشید تا کمی رنگ زرد به قسمت های روشن عکس اضافه کنید.


گام نهم : اصلاح خودکار تن رنگ ها


آموزش فتوشاپ - ادغام چند تصویر به هم


با زدن کلید ترکیبی Ctrl + Alt + Shift + E لایه ترکیبی دیگری از تمام لایه به صورت کپی بسازید. در اینجا به نظر ما رنگ ها کمی بیش از حد پر رنگ هستند، بنابراین ما از این لایه برای کمرنگ کردن و اصلاح لایه ها استفاده می کنیم. با زدن دکمه Ctrl + Shift + B قابلیت Auto Color Fix را فعال کنید تا به صورت خودکار رنگها اصلاح شوند، سپس با زدن دکمه ترکیبی Ctrl + Shift + F پنجره Fade Box را باز کنید. این پنجره به ما کمک می کند تا بتوانیم یک تعادل خوبی بین رنگها ایجاد کنیم، مقدار Fade را روی ۵۸% تنظیم کنید.


پایان آموزش ادغام تصاویر - متشکر از همراهی شما عزیزان
این مطالب را از دست ندهید !
ارسال نظر
  نام:*
  ایمیل:*
  متن نظر:
  پر رنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | درج شکلک قرار دادن لینک URLقرار دادن آدرس محافظت شده انتخاب رنگ | اضافه کردن متن پنهان اضافه کردن نقل قول تبدیل نوشته های انتخاب شده به الفبای روسی درج spoiler
  کد را وارد کنید: *
نویسنده: Lavinia | تاریخ: 1395/04/19 - 08:18
Hi would you mind letting me know which web host you’re working with? I’ve loadedyour blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot faster then most.Can you suggest a good web hosting provider at a reasonable preie?Checrs, I appreciate it!